JEDAN VIŠE Juniorke Agramerke do 14. Kupa Hrvatske i novog naslova ekipnih doprvakinja Hrvatske uz nove oproštaje i dobre nastupe
- veličina pisma smanji veličinu pisma uvečaj veličinu pisma
- Ispis
- Pošalji e-mail
Ujedno je ovo također bilo natjecanje gdje smo po zadnji put gledali neke od izlaznih juniorki (2004. godište) među kojima posebno vrijedi istaknuti Lorenu Bartaković i Anju Tvrtković koje su poput Oreškovića kod juniora od 2018. davali svoj puni doprinos kada je u pitanju ovo natjecanje(a).
U ženskom djelu natjecanja posebno vrijedi istaknuti kvalitetu rezultata koje nije nedostajalo, a prednjačila je tu posebno Vita Penezić u sprinterskom djelu disciplina, a dobili smo i novog putnika za Jeruzalem i Europsko juniorsko prvenstvo s Lucijom Pendić.
Ono što je zanimljivo za spomenuti kako su naše juniorke po pitanju Kupa Hrvatske jednu godinu ispred ukupnog poretka, naime prvi puta smo u ovoj konkurenciji slavili još davne 2010., a potpuna dominacija počinje godinu dana kasnije (muška, ženska i sveukupna pobjeda).
Za ovo izdanje osvojeno je 389,5 bodova na Kupu i 16812 na ekipnom natjecanju za 1. odnosno 2. mjesto. Radi preglednosti članka nećemo svaki puta navoditi vrijednost rezultata i bodove već samo kada je potrebno istaknuti isto. Sustav natjecanja je već godinama isti, a dodatno je objašnjen u općem članku naše sveukupne pobjede.
Obećavajuć početak Penezić
Vita Penezić u ranijim nastupima nije trčala pojedinačnih 100 metara tako da je zapravo pravu sezonu otvorila s ovim natjecanjem gdje već odmah trči ispod 12 sekundi s 11.87 i to vjetrom u prsa -1.1. U istoj utrci Lara Jurčić stiže kao 2. u cilj s 12.04, Matea Čerina je 5. s 12.48 dok Reska Milinković i Tonka Kunac osvajaju 11. i 12. mjesta s 12.70.
Osim nje, Ita Erceg je trčala 12.83 (16. mjesto), Isabell Frank 12.88 (19. mjesto) i Elena Tomić 13.12 za 26. mjesto.
Vita je nedugo zatim produžila na 400m gdje trči 59.00 za 8. mjesto, a malo brža je bila Isabell s 58.87 dok je očekivano najbrža bila Laura Matko s 57.63 za 4. mjesto.
Desetoplasirana je bila Tara Marković s 59.42 za izjednačenje osobnog rekorda dok je 13. mjesto za Tiu Grljač-Klanjčić i 59.87.
Frank do značajnog osobnog rekorda na 400m prepone
Prije toga trčalo se na 100m prepone gdje je Anja Tvrtković uspjela i s padom istrčati 14.30, a Tonka Kunac najbržu preponašku utrku karijere odmah iza nje s 14.89 te tako osvajaju 3. i 4. mjesta.
Iako kadetkinja, Reska Milinković lijepo se snašla s 15.75 i 7. mjestom, a do bodova stiže i Karla Puntarić na 11. mjestu.
Karlu smo vidjeli i na 400m prepone, 1:07,24 vrijedilo je 6. mjesta, a odličan nastup imala je Isabell koja s 1:02,58 stiže do osobnog rekorda i pobjede u ovoj utrci! Utrku prije je bilo ponešto tehničkih problema, ali u Zagrebu se očito dobro osjeća jer je toga bilo bitno manje u ovoj utrci. Osim njih dvije, Marika Tomić s 1:10,10 osvaja 8. mjesto.
Vitina inspiracija sa 100m prenijela se i na dvostruko dužu dionicu gdje je stigla do osobnog rekorda s 24.42 nakon čega slijedi Laura s 25.56 i 8. mjestom. Tonki pripada 16. mjesto (25.98), a Tari 21. mjesto (26.46).
Na 1500m Lorena Bartaković je istrčala brže nego tjedan prije i s 4:31,42 zaslužila 2. mjesto, a iduće od naših 11. i 12. mjesto osvajaju Eva Starman i Marta Bešić sa sličnim vremenima, 5:07,26 i 5:07,39.
Nina Dragčević je 14. s 5:09,15 i Hana Perković 20. Nakon toga se trčalo 3000m, tu je najbrža od naših bila Mia Amber Berić, 10:22,31 u ovoj utrci vrijedilo je 3. mjesta, a bodove su ovdje osvajale sve naše trkačice redom: Lana Švarbić (11:21,07 - 6. mjesto), Sara Karas (11:26,52 - 7. mjesto), Leona Repač Šafarić (11:29,82 - 10. mjesto) i Buga Budimir (11:46,74 - 11. mjesto).
Grljač-Klanjčić je 800m istrčala za 2:22,28 i 7. mjesto, a jedan plasman niže je Elena Tomić s 2:23,75 za 8. mjesto. Bodove je osvojila i Lorena Gabrić, 2:25,42 je vrijedilo 11. mjesta.
Vrijeme 2:27,48 Bešić donosi 13. mjesto, a Ana Poljak zauzima 23. mjesto.
Bartaković je do pobjede stigla na 5000m, 17:52,83 je bilo potrebno za prolazak ciljem prvoplasirane, a iduća najbolja nakon nje je Berić s 18:19,58 na 5. mjestu. Lana Švarbić je bila 9. s 20:49,32, Sara Karas 11. (21:17,89) i Gabrijela Lešić 14. (23:09,78).
Na zaprekama nije bila gužva, štoviše, samo 3 natjecateljice među kojima i naša Eva Starman, 12:11,83 je njezino vrijeme.
Povratak Vinkešević
Osim trčanja, Laura Matko već otprije vrlo dobro skače u dalj, a na ovom natjecanju je svoju lepezu disciplina proširila na troskok gdje je imala dobar debi s 10.80 i 6. mjestom.
Do bodova stiže i Margareta Razum, 11. s 10.31, također prvi nastup.
Skok u dalj je donio još bolji plasman, 4. mjesto i 5.38 nakon utrke na 200m, a 5.09 Paule Plepelić donijelo je 12. mjesto. Margareta je ovdje skočila 4.59 i tako bila 19.
Najbolji plasman na skoku s motkom bio je onaj Vite Škiljo, 2.60 za 3. mjesto. Identičnu visinu (više pokušaja) preskaču i Tia Senjak te Magdalena Obajdin za diobu 4. mjesta. Osmoplasirana je bila Nika Jurković, 2.40 je njezina visina na ovom natjecanju.
Vis su nam skakale Reska Milinković, Sara Tomić i Ita Erceg, a tako su se i poredale. Reska i Sara na 11. i 12. mjestu s 1.45m te Ita 18. s 1.35m.
U pravi čas nam se vratila Laura Vinkešević koja je nakon mučenja s ozljedom u području ramena kroz cijelu prošlu sezonu u zimskom periodu imala i jedan operativni zahvat te je nakon rehabilitacijskog procesa se uspješno vratila u onaj trenažni, a sada i u natjecateljski.
Tako da nastavak ove sezone treba gledati kroz prizmu navedenog, a sa svakim dobrim hicem će sigurno biti motiva više za onu iduću.
Bilo ih je već i sada na ovom natjecanju. Disk je bacila do 41.20 u 4. seriji i zauzela 4. mjesto. Plasmanom blizu je bila petoplasirana Lucija Matić, 36.76 je njezin najbolji hitac.
Do bodova stiže i Filipa Barun, 26.46 je njezino ostvarenje za 11. mjesto dok je Ema Trogrlić bacila 24.70 za 15. mjesto.
Prije toga se bacalo kladivo gdje je Lucija Pendić uspjela ostvariti ono što smo i potiho najavljivali, a to se može pročitati i u zasebnoj objavi. Nakon nje je Kristina Dragojević bila četvrtoplasirana s 36.56, a nakon nje slijedi Lana Lemešić na 5. mjestu s 31.05.
Pendić je kuglu bacila do 9.37 što je bilo nešto bolje od Penezić i 9.05, njima su pripale 11. i 12. mjesta dok je za nijansu bolja bila Matić s 9.40 (10. mjesto), a najdalje je ponudila Vinkešević s 11.10 za 4. mjesto.
Ona nam je i najdalje koplje bacila, 32.69 čime je bila 4., a 25.77 od Matić vrijedi 9. mjesta. Bodove je osvojila Trogrlić s hicem od 24.03 za 11. mjesto.
Dvostruke štafetne pobjede
Štafetu 4x100 smo uspjeli trčati identično kao 7 dana prije na našem mitingu, jedina razlika je ovaj puta bila Anja Tvrtković, a nastavak je identičan (Laura Matko, Tonka Kunac i Vita Penezić). Vrijeme je 47.40 i pobjednički prolaz ciljem, a dobar je bio i Agram II u kadetskom izdanju (Tia Grljač-Klanjčić, Ita Erceg, Reska Milinković i Elena Tomić) s 49.61 i 6. mjestom.
Identičan pobjednički ishod vidjeli smo na 4x400m sa sastavom Frank-Penezić-Marković-Matko, a istrčale su 3:52,46, dobar juniorski rezultat.
Za devetoplasirani Agram II trčale su Ita Erceg, Lorena Gabrić, Karla Puntarić i Reska Milinković, 4:16,05 za 9. mjesto.
Čestitamo curama na njihovim ostvarenjima!
- Natjecanje: Kup i Ekipno prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke
- Mjesto: Zagreb
- Datum: 27.-28.5.2023.
- Link: Rezultati
