Bartaković do obrane naslova U18 cestovne prvakinje Hrvatske u trčanju, Blažić i Malović srebrni

Lorena Bartaković na najvišoj stepenici pobjedničkog postolja Foto: AK Agram Lorena Bartaković na najvišoj stepenici pobjedničkog postolja

U Šibeniku se u sklopu 6. izdanja "Šibenskih deset & Draženova četvorka" održalo Prvenstvo Hrvatske u cestovnom trčanju.

Naša najbolja uzdanica ovdje bila je Lorena Bartaković kao zlatna u utrci mlađih juniorki (5km) istrčavši 18:36 čime je suvereno ponovila prošlogodišnji uspjeh i ponovno je prvakinja Hrvatske!

U istoj konkurenciji, samo muškoj, Ivan Cvitić osvojio je 9. mjesto sa 17:32, a Niko Kožul 11. s 18:08.

Na juniorskih 10km debitirao je Jure Čutura i istrčao 36:43 čime je zaslužio 4. mjesto. Pobjeda je pripala Sariću iz Dinama.

Istu distancu trčale su juniorke gdje je Hana Malović istrčavši 43:13 zaslužila 2. mjesto i srebrnu medalju. Brža od nje bila je samo Jambrošić iz Varaždina.

Antonio Blažić stigao je do srebra na 3km koje je zaslužio utrkom bržom od 10 minuta točnije rezultatom 9:57. Prije njega ciljem je prošao Franjković iz Svetica.

Na ženskih 3km Olja Galić je istrčala 11:19 za sveukupno 6. mjesto.