Međunarodna natjecanja

VIDEO: Mačković, Vuković, Orešković, Jezernik, Kovačić, Kožul, Penezić i Lončarek na 73. Hanžekovićevom memorijalu

Eva, Jakov, Marko, Dominik, Vito, Niko, Vita i Ivana Foto: AK Agram/Tomislav Mikić Eva, Jakov, Marko, Dominik, Vito, Niko, Vita i Ivana

World Continental Tour Gold ponovno u našem gradu, od petka do nedjelje, a mi će ove godine najviše pratiti posljednji dan, najtradicionalniji dio ove lijepe priče u tri nastavka.

Ove godine imamo očekivano ponešto drugačiji raspored disciplina, a i sam nedjeljni program je nešto ranijeg starta nego inače tako da u A programu nam nastupa Ivana Lončarek na 100m prepone (18:42) dok će ostali nastupati ranije u B programu, a to su:

  • Eva Mačković na 400m prepone - 17:00
  • Marko Orešković, Jakov Vuković, Dominik Jezernik i Vito Kovačić na 400m - 17:10
  • Niko Kožul na 800m - 17:22
  • Vita Penezić na 100m - 17:30

Po pitanju statistike ponovno je zanimljivo, tako će Vita Penezić, Vito Kovačić i Dominik Jezernik ubilježiti debitantske nastupe na ovom natjecanju dok Ivana Lončarek slavi poseban jubilej od deset nastupa!

Nakon teškog početka godine, Ivana je stvari okrenula u svoju korist i usprkos višemjesečnom oporavku od ozljede uspjela se vratiti na svoju razinu najboljih rezultata, a ne treba sumnjati u njezinu motivaciju da ovdje vidimo još bolje trke od navedenog.

Eva Mačković prije dvije godine je nastupala na 'čistih' 400m, a sada ćemo ju gledati na istoj dionici samo s preponama, disicplina kroz koju se lijepo isprofilirala kroz ovu sezonu.

Eva Mačković prije dvije godine je nastupala na 'čistih' 400m, a sada ćemo ju gledati na istoj dionici samo s preponama, disicplina kroz koju se lijepo isprofilirala kroz ovu sezonu.

Uz dva debitanta (Kovačić i Jezernik) na 400m koji će kroz rasterećenost tražiti svoj put prema što boljim ostvarenjima, bit će zanimljivo za vidjeti one s puno više iskustva, Marka Oreškovića i Jakova Vukovića, koliko mogu u ovoj konkurenciji.

Na 800m smo u sličnoj konkurenciji gledali Niku Kožula već dvije godine, a ovo će biti treća uzastopna.

Na 800m smo u sličnoj konkurenciji gledali Niku Kožula već dvije godine, a ovo će biti treća uzastopna.

Za kraj ovog pregleda nastupa naših članova u B programu nastupat će Vita Penezić na 100m, disicplina koja je prvotno trebala biti u dvije (A i B) varijante, ostala je na kraju ova druga gdje će novopečena U18 prvakinja Balkana tražiti novu utrku ispod 12 sekundi.

Svima želimo puno sreće u nastupima kao i cjelokupnoj organizaciji da imamo što bolje natjecanje! Startne liste i ostale servisne informacije najbolje je pratiti na službenoj stranici natjecanja.

 

Ocijeni sadržaj
(3 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook