Domaća natjecanja

U23 RESURRECTION Nevjerojatni Kovačić ponovio 2024. za novih 6 naslova, a Jezernik zaključio 2025. s 4 zlata! (VIDEO)

Vito i Dominik Foto: AK Agram Vito i Dominik

Vito Kovačić je svoj povratak nakon pauze u prvom djelu sezone na otvorenom začinio na najbolji mogući način - šest zlata na mlađeseniorskom prvenstvu Hrvatske! 

S druge strane, Dominik Jezernik je neposredno prije sam početak sezone na otvorenom imao nes(p)retnu ozljedu gležnja gdje je i sam u jednom trenu imao neke upitnike oko nastavka. Srećom, sama težina nije bila toliko strašna i na kraju je i njegov kraj natjecateljske godine sigurno više nego zadovoljavajuć.

Gdje god je startao (ili nastupio) Vito je završavao na najvišoj stepenici pobjedničkog postolja, bilo pojedinačno, bilo štafetno.

Prvi dan smo gledali kombinaciju 100 metara i skok u dalj. Već u kvalifikacijama je istrčao osobni rekord 10.85 da bi u finalu bio neznatno sporiji (10.91), ali uspješno stigao do prvog zlata. Ujedno i jedini ovdje ispod 11 sekundi. U kvalifikacijama je nastupio i Karlo Miščančuk, 11.51 za 9. mjesto, malo je nedostajalo do finala.

Paralelno se između odvijao skok u dalj i Vito je ovdje jedini na kraju preskočio preko 7 metara za najbolji ovosezonski rezultat na otvorenom.

Uz njega je tu skakao Roko Čubrić, 6.20 za 7. mjesto.

Na kraju prvog dana imali smo i štafetu 4x100m u kojoj je bio na zadnjoj izmjeni, a dobar posao odradili su Karlo Miščančuk, Dominik Jezernik i Tin Malec. Dobili smo najbolje ovosezonsko vrijeme 42.92 za naslov i novu pobjedu kojom je obranjen naslov!

Idući dan je donio novu kombinaciju, troskok i 200m. Prvo je napravio 4 serije troskoka i to rekordno - prvi je bio 14.43, drugi 14.57 i onda treći stiže osobni rekord 14.89! Uvjerljiva pobjeda na kraju, a slično možemo reći i za 200m s 21.64!

Idući dan je donio novu kombinaciju, troskok i 200m. Prvo je napravio 4 serije troskoka i to rekordno - prvi je bio 14.43, drugi 14.57 i onda treći stiže osobni rekord 14.89! Uvjerljiva pobjeda na kraju, a slično možemo reći i za 200m s 21.64!

Skoro sekunda razlike, a ovo mu je bio najbolji ovosezonski rezultat.

Uz njega su se ovdje na postolju pridružili Filip Sambol (bronca na troskoku) i Tin Malec (bronca na 200m).

Sastav na 4x100m 'preslikao' se na 4x400m što znači nova pobjeda, 3:24,81 zlatno je vrijeme čime je Vito svoju povratničku pobjedničku priču zaključio na najbolji način. Još pritom ne treba zaboraviti kako je isto ovo napravio i prošle godine u Varaždinu. 

Uz to smo u ovoj disciplini imali i brončani drugi sastav, to su zaslužili Sambol, Matej Perić, Niko Kožul i Lovro Prka.

Jedno je sigurno, u ovom trenutku ovo prvenstvo definitivno je prvenstvo Vite Kovačića. Jer ovdje ne pričamo o jednoj godini već dvije s 12 zlata.

No nije on jedini bio na visokoj razini kroz ovaj vikend, razloga za puno zadovoljstva ima i Dominik Jezernik - četverostruki mlađeseniorski prvak Hrvatske!

Dominik je bio također važan faktor spomenutih 4x100m i 4x400m štafeta, a svoju zlatnu priču pisao je u disciplinama 400m, ali i 400m prepone.

Na 400 je presudilo posljednjih 100m gdje je slavio istrčavši novu utrku ispod 48 sekundi, 47.89 je dobro vrijeme za kraj sezone.

Prka je također nastupao, 8. mjesto i 52.78, nedaleko od osobnog rekorda.

Još zanimljivije je bilo na 400m prepone gdje se o zlatu odlučivalo u posljednjih 50ak metara i dobili smo njegovu najbržu trku karijere s 54.98!

Prka je također nastupao, 8. mjesto i 52.78, nedaleko od osobnog rekorda.

Još zanimljivije je bilo na 400m prepone gdje se o zlatu odlučivalo u posljednjih 50ak metara i dobili smo njegovu najbržu trku karijere s 54.98!

Ponovno je Prka tu bio, ovaj puta osobni rekord s 58.68, isto je postigao i Matija Domjanić s 1:03,44. Njima su pripala 6. i 7. mjesta, a na 5. je bio Vito Carlo Fadini (58.41).

Sve u svemu, malo je reći pobjedničke priče... Bravo dečki, sve čestitke!

  • Natjecanje: Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe seniore i seniorke
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 13.-14.9.2025.
Ocijeni sadržaj
(3 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook