Domaća natjecanja

Trijumf Agrama na Dan mladosti!

U Osijeku se održavalo Ekipno PH za kadete-kinje i sam naslov sve govori - ostvaren je povijesni uspjeh za naš klub! Kadeti su pobjedili sa 60 bodova, a kadetkinje s 58 bodova! Fantastično!

 

KADETKINJE

 

Prvi bod stigao je na početku natjecanja na 100m pr., Karla Zuanović trčala je 19.03. Više bodova, točnije 5, osvojeno je na 100m gdje je Nika Rakić trčala 12.96 za 4.mjesto!

 

Maksimalan broj bodova (8) osvojila je Jelena Brkić pobjedom na 300m (42.55)!

 

Lara Juriša nastupala je na dalju i visu i u skladu s očekivanjima, ostvarila je visoke plasmane i osvojila velik broj bodova! Danas je na dalju skočila 4.72 i osvojila 3.mjesto (6 bodova)! U vis je danas najviše skočila 149cm i osvojila 5.mjesto (4 boda)!

{pullquote}DVOSTRUKE POBJEDE

Na ovakvim jednodnevnim ekipnim natjecanjima uvijek je svaki bod još bitniji te je samim time ova dvostruka pobjeda vrlo vrijedna jer malo koji klub u našoj zemlji može se pohvaliti s takvim podatkom.

{/pullquote}

 

Na kugli je bila prava borba za 1.mjesto, čak 4 djevojke bacale su preko 11m! Ipak, Ana Šarić potvrdila je kvalitetu i s najdalje bačenih 11.20 osvojila je 1.mjesto! Laura Štefanec, još uvijek mlađa kadetkinja (!) bacila je koplje 28.24, 3. najbolji rezultat današnjeg natjecanja!

 

Anamarija Petreš bila je još bolja nego u Čakovcu, tako je ovaj puta na 600m osvojila 2.mjesto s istrčanih 1:40,16! Još duža dionica, 1500m donijela nam je novih 6 bodova! Za njih se pobrinula Ana Fortuna rezultatom 5:05,46 i 3.mjestom!

 

Sastav za štafetu 4x100m (Katarina Ivšac, Jelena Brkić, Iva Šakić i Nika Rakić) bio je drugoplasirani! Djevojke su trčale 51.32!

 

KADETI

 

Bruno Jednačak ponovio je dvostruku pobjedu s kvalifikacija u Čakovcu! Na 100m s preponama bio je još brži za novu pobjedu - 14.85! Njegova primarna disciplina, skok u dalj također je prošla više nego dobro! Za 1.mjesto Bruno je skočio 6.40!

 

{pullquote}TEK 2.NASTUP


Ovo je za naš klub bio tek 2.nastup na ovom natjecanju. Podsjetimo, prošle godine osvojeno je 1.mjesto kod kadetkinja i 2.mjesto kod kadeta! Rijetke su i obrane naslova, u čemu su kadetkinje uspjele (!) dok su dečki u napetoj borbi za 1.mjesto pokazali pobjednički mentalitet i otišli još jedan korak naprijed! Više nego očit je sjajan rad naših trenera koji iz godine u godinu stvaraju nove pobjednike! A svi znamo u kakvim se uvjetima radi.{/pullquote}

Mateo Kovačić također je jedan od onih koji je nastupao u više disciplina. Na 100m ušao je kao 6. u cilj s istrčanih 12.09! Još bolji plasman osvojio je na 300m - 2.mjesto i 37.93!

 

Na skoku u vis Matej Anđelić podijelio je svoje 5.mjesto s još čak 2 natjecatelja! Uz jednak broj pokušaja, skočili su 160cm.

 

Na 800m ponovno je na visini zadatka bio Anton Strmečki i ponovio 2.mjesto iz Čakovca! U cilj je ušao s 2:07,04. Jure Josipović i danas je ponovno trčao pobjedničku (čitaj solo) utrku! Ovaj puta je u cilj ušao s 9:20,17!

 

Igor Trifunović je bacao koplje i kuglu. Koplje je danas najdalje letjelo na 40.08, rezultat vrijedan 3.mjesta i 6 bodova dok je na kugli osvojio 6.mjesto s bačenih 12.13 (3 boda)!

 

Štafeta 4x100m (Mislav Krešić, Bruno Jednačak, David Lavrenčak i Mate Kovačić) bila je drugoplasirana trčavši točno 47 sekundi!


Rezultate možete pogledati ovdje.

 

Preko 100 slika možete vidjeti u našoj galeriji vezano uz kadetsko natjecanje, stoga požurite na ovaj link ili posjetite našu Facebook stranicu!

 

Velike čestitke našim atletičarima i trenerima za ovaj fanatastičan uspjeh! Bravo!


Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook