Domaća natjecanja

Papa u Zagrebu, Agram u Varaždinu

Završen je 1.dan Ekipnog PH i Kupa Hrvatske za seniore i seniorke. Agramerke vode u poretku Kupa Hrvatske (140) i drugoplasirane su u poretku ekipnog natjecanja (8490) dok Agrameri zauzimaju 3.mjesto u ekipnom (7366), a 4.mjesto u Kupu Hrvatske (52)!

 

Ozljeda Žalac obilježila današnji dan 

Ipak, svi današnji rezultati nekako su pali u drugi plan ozljedom Antonije Žalac. Na 800m se Antonija spremala u zadnjih 200m "preći u brzinu više" no u tom trenutku se naprasno zaustavila i završila svoju utrku na travi. Prognoze nisu optimistične, ali iskreno se nadamo kako će sutrašnji pregled (kojim će se utvrditi težina ozljede) proći što bolje i da se neće ostvariti najgore - višemjesečna pauza. Držimo palčeve i sigurno je kako će ova ozljeda biti katalizator za sutrašnje još bolje nastupe!

 

Zbog čitljivosti ovog članka, nećemo pisati koliko je svaki atletičar osvojio bodove i za kup i za ekipno, najbolja i najjednostavnija opcija je da za detalje pogledate službene rezultate 1.dana ovdje.

 

Kirinić i Gredelj ponovno osvajale bodove u više disciplina

Romana Tea Kirinić ponovno je osvajala puno bodova za naš klub! Prvo je trčala 12.56 (7.mjesto) na 100m pa zatim pola sata kasnije na 400m osvojila 2.mjesto s istrčanih 55.27!  Na 800m smo već napisali više o događaju, tu nažalost ništa nije osvojeno stjecajem nesretnih okolnosti.


Nije jedina Romana trčala na 400m. Imali smo još 2 naše atletičarke - Luciju Kosaber i Petru Lulić. Lucija je osvojila 4.mjesto s 57.71, a Petri je pripalo 7.mjesto s 1:00,32!

 

Matea Matošević nastavila je svoj niz nepobjedivosti, danas je pobjedila na 3000m s istrčanih 10:09,25! Bodove je osvajala i Monika Delač - 11:39,99 i 6.mjesto! Još jednu predstavnicu više imali smo na istoj dionici s zaprekama. Čovjek za sve u klubu, Ljiljana Ćulibrk, druga je ušla u cilj! Trčala je 11:24,08! Odmah iza nje s 12:32,53 je Dora Pakšec na 3.mjestu, a Iva Čutura utrku je završila na 7.mjestu (13:41,85).

 

Ekipna i kup natjecanja uvijek su bogata disciplinama za Mariju Gredelj, danas je nastupala na 400m pr., troskoku i štafeti 4x100m. Marija uvijek na takvim natjecanjima uvijek i osvaja puno bodova, zašto bi danas bilo drugačije? Sjajno je trčala na 400m pr., bila je uvjerljivo prva s 1:01,93! Visok plasman, 3.mjesto osvojila je na troskoku s jed(i)nim skokom od 12.01 (štafete su već počinjale)!

 

Pobjedu je ostvarila i Ivona Jerković na motki s preskočenih 3.70! Bodovi su osvojeni i na disku! Šestoplasirana bila je Valentina Mužarić (37.87) dok je Petri Gamilec pripalo 9.mjesto s 30.20. Petra Lulić je osim 400m ponovno bacala i koplje! Zauzela je 7.mjesto s 27.66.

 

Na 4x100m, naša štafeta u sastavu Marija Gredelj, Romana Tea Kirinić, Sara Luzar Smajić i Lucija Kosaber trčala je 49.82 i izborila 5.mjesto!

 

Pobjeda Kotura, ostvareno par novih rekorda (osobnih i klupski) 

Kao i prije tjedan dana, prvi je s osvajanjem bodova krenuo Mislav Mlakar, njegov rezultat na 100m danas je bio 11.43 i osvojio je 9.mjesto! Ponovno je za ekipno natjecanje osvajao bodove i na 400m. Trčao je 51.26 i sveukupno u poretku zauzeo 10.mjesto!

 

Naravno, nije Mislav jedini danas osvajao bodove. Na 1500m Goran Grdenić je trčao 4:00,20 i osvojio 2.mjesto! Naš drugi atletičar, Ivan Bilonić, trčao je 4:23,50 i bio desetoplasirani! Još duža dionica, 5000m, također smo imali 2 naša natjecatelja! Bruno Erent novim osobnim rekordom (16:04,94) je osvojio 3.mjesto! Također je osobni rekord trčao i Juraj Kralj, 16:52,41 njegovo je današnje vrijeme, vrijedno 6.mjesta!

 

Milan Kotur za naše okvire ipak je za jednu klasu ispred svih na 400m prepone. Tako je bilo i danas, rutiniirano je pobjedio s 55.24!

 

Spomenimo i rezultate na tenhičkim disciplinama. Marko Katalinić na dalju je skočio 5.71 (14.mjesto) dok je Martin Kozjan ostvario identičan plasman skočivši 170cm na visu. Matija Jakopović, naš trener za bacanja, uvijek je inspiriran na kup/ekipnim natjecanjima - tako je bilo i danas, kuglu je bacio 12.72 (novi klupski rekord) i osvojio 6.mjesto! Zato je njegov pulen Dominik Tomić osvojio još viši plasman na bacanju kladiva! Dominik je danas bacio 47.95 i osvojio 4.mjesto!

 

I za kraj današnjeg dana ostala je muška štafeta na 4x100m. Trčao je identičan juniorski sastav kao i prošlog tjedna na kupu za juniore (Marko Katalinić, Mislav Mlakar, Ivor Šipuš i Mate Madžar), ovaj puta su bili sveukupno još brži - 44.61!

 

I za kraj...

Ne zaboravite posjetiti našu galeriju na ovom linku današnjeg dana!

 

Toliko o prvom danu, svima čestitke na nastupima uz želje da sutra bude još boljih i kvalitetnijih rezultata! Sretno!

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook