Domaća natjecanja

DVORANSKA U18 RAPSODIJA: 10 prvaka/inja! Kožul najuspješniji pojedinac natjecanja s 3 naslova (VIDEO)

Svi naši prvaci i dio medaljaša Foto: AK Agram Svi naši prvaci i dio medaljaša

Ovogodišnje dvoransko mlađejuniorsko prvenstvo Hrvatske pamtit ćemo po nizu odličnih ostvarenja, počevši od toga da su naši članovi članice u potpunosti preuzeli glavnu riječ na natjecanju i osvojili čak 10 zlatnih, 6 srebrnih i 5 brončanih medalja, sveukupno njih 21!

Zlatni 'Triple' Nike Kožula

Prvo ime je bio Niko Kožul koji je slavio u dvije pojedinačne discipline i jednoj štafetnoj čime je stigao do tripleta zlata!

Sve je išlo svojim redoslijedom, tako je na 400m trebalo istrčati osobni rekord od 51.13 za pobjedu od svega dvije stotinke, ali ponovno više nego dostatno za prvo zlato!

Nedugo zatim uslijedila je utrka na 800m koja mu je zapravo bila i lakša jer se držao zadanog ritma svojih konkurenata i napravio naglu promjenu u posljednjih 150m koju nitko više nije mogao ispratiti za novu pobjedu!

Vrijeme od 2:00,54 sigurno nije najbrže što on može u ovom trenutku, ali to nije bila ni ideja već doći do nove pobjede.

Nedugo zatim uslijedila je utrka na 800m koja mu je zapravo bila i lakša jer se držao zadanog ritma svojih konkurenata i napravio naglu promjenu u posljednjih 150m koju nitko više nije mogao ispratiti za novu pobjedu!

Vrijeme od 2:00,54 sigurno nije najbrže što on može u ovom trenutku, ali to nije bila ni ideja već doći do nove pobjede.

Kruna je stigla na štafeti 4x400m u sastavu s Vitom Kovačićem, Dominikom Jezernikom i Vitom Carlom Fadinijem! Išli su 3:31,08 što je bilo više nego dostatno za uvjerljivu pobjedu. 

Fadini je također stigao do jedne pojedinačne medalje i to one brončane na 400m s 51.57 dok je kasnije na 800m bio nešto sporiji s 2:07,71, ispred njega je bio šestoplasirani Fran Anić (2:07,60). Uz njih je trčao Luka Joksović kao devetoplasirani (2:12,56). 

Kovačić najbolji na troskoku, 2. najbolji na dalju

Vito Kovačić nije jedino na štafeti osvojio medalje već i na troskoku te dalju, i to u zlatno-srebrno kombinaciji!

Prvo se skakao troskok gdje je bilo napeto, ali u konačnici je presudio njegov skok iz 5. serije gdje s 13.08 osvaja najsjajniju medalju dok je na dalju bio blizu nje, ali ipak je trebalo skočiti preko 7 metara što Farkaš jest napravio iako je Vito bio vrlo blizu.

Točnije, vidjeli smo skok od 6.92 u zadnjoj seriji vrijedan srebrne medalje. Tako je i on bio jedan od uspješnijih na ovom natjecanju. Skakao je i Karlo Maibaum, 5.16 na dalju i 1.58m na visu.

Dominik Jezernik spletom okolnosti nije bio nedaleko i od medalje u finalu 60m gdje je istrčao osobni rekord 7.44. U jednom trenu se mlađejuniorsko finale pretvorilo u kadetsko i pobjeda je na kraju pripala Batistiću iz Splita (7.30).

Jurčić zlatna mlađa juniorka na 60m, cure najbolje i na 4x400m

Kod žena smo zato bili još uspješniji u zlatno-srebrnoj varijanti, najbrža je u finalu bila Lara Jurčić koja je istrčala 7.72, a ciljem nakon nje prolazi Vita Penezić (7.81) za srebro u finalu. Ranije u kvalifikacijama trčale su Nika Kozlinger i Reska Milinković, 8.40 i 8.67.

Tako je Lara demonstrirala sav svoj talent i kvalitetu na hrvatskom podneblju da ne bi sve ostalo samo za njemačko. 

Udružile su cure snage za štafetu 4x400m gdje smo bili uvjerljiviji od očekivanog uz Elenu Tomić i Lauru Matko kao drugi dio prve štafete, a 4:01,01 bilo je više nego dostatno za pobjedu. 

Lorena Gabrić, Olja Galić, Tonka Kunac i Karla Puntarić bile su Agram II koji je s 4:12,00 zaslužio 6. mjesto. 

Galić od početka do kraja za zlato na 800m

Ranije su Laura i Lorena trčale 400m i s 1:00,46 te 1:02,33 osvojile 5. i 8. mjesto uz Karlu kao 15. s 1:04,39.

Tonka je zato ranije nastupala na 60m prepone, nikad uspješnije, izborila je finale s 9.24 da bi zatim u finalu zaslužila broncu istrčavši 9.15. Lijep nastup, nagrada je tu.

Olja je zato opravdala ulogu favoritkinje na 800m u utrci gdje je povela od prvog metra i ni u jednom trenu nije ispuštala vodstvo čime je došla do najbolje ovosezonske utrke (2:14,99) i još važnije, naslova mlađejuniorske dvoranske prvakinje Hrvatske u ovoj disciplini.

Olja je zato opravdala ulogu favoritkinje na 800m u utrci gdje je povela od prvog metra i ni u jednom trenu nije ispuštala vodstvo čime je došla do najbolje ovosezonske utrke (2:14,99) i još važnije, naslova mlađejuniorske dvoranske prvakinje Hrvatske u ovoj disciplini.

Bravo!

Zlatna norma Vinkešević na kugli, izvrsno natjecanje kod muškaraca

Jedan od boljih nastupa cijelog natjecanja vidjeli smo na kugli gdje je Laura Vinkešević bila dominantna figura bacajući preko 14 metara kuglu 3kg.

Odmah je u prvoj seriji krenula s 14.55 i dalje je već bilo lakše! Još bolji hitac dogodio se u pretposljednjoj seriji kada je sprava sletjela na 14.61 čime je nakon diska naša članica ispunila normu i u ovoj disciplini!

Sjajan nastup, a norma je samo šlag na tortu ovog i nedavnih uspjeha! Naravno, uz sve to, zna se kome je otišlo zlato.

Muška kugla (5kg) je zato ponudila jako zanimljivo nadmetanje za pobjedu upravo između naša dva člana, a to su Hrvoje Šaravanja i Jan Ferina.

Jedan drugog su 'gurali' iz serije u seriju da bi u konačnici presudila ona peta kada ga je Jan prebacio s 15.51 nakon čega slijedi ekspresan odgovor s 15.60!

Izvrsno natjecanje i prava promocija mlađejuniorske kugle, a dodatno veseli kako su to sve najdalji hici karijere za spomenuti duo. Imamo i drugi duo, na 5. i 6. mjestu, Duje Dodig i Dinko Tadić s najdaljim hicima od 12.64 i 11.76.

Škiljo nakon U23 i U20 naslova stigla i do U18 na motki

Dvostruku medaljašku kombinaciju imali smo i na 1500m gdje su Antonio Blažić i Ivan Cvitić zaslužili srebro i broncu istrčavši 4:20,51 i 4:22,64. Najbrži ovdje je bio Bakšić iz Gline, a najdinamičniji trenutak utrke bila je borba za brončanom odličje.

Isti uspjeh postignut je na muškoj motki, srebrni je Matej Tumpa, a brončani je Noa Leško. Preskočili su 3.40m, presudio je samo broj pokušaja, ovaj puta na Tumpinoj strani radi zadnje visine preskočene iz prvog pokušaja.

Zato je ženska motka bila još uspješnija tj. 100% uspješna!

Vita Škiljo opravdala je očekivana nakon što je i sama visoko letvicu postavila osvojivši mlađeseniorski i juniorski naslov, ali i do ovoga je trebalo nekako doći (neće se sam osvojiti), a sada je bilo dovoljno 3.20m za prekrasan uzrasni motkaški 'hat-trick'!

Vitin uspjeh dodatno su zasladili njene kolegice Magdalena Obajdin i Tia Senjak na 3 metra kao srebrne i brončane! Za Megi smo vidjeli prošli tjedan da može, a za Tiu je posebno impresivno jer se radi o početnici koja je vrlo brzo 'pohvatala' konce i već stigla do prve medalje. Uz osobni rekord!

Marta Čanić je preksočila 2.40, Nika Jurković 2.20 i tako zauzimaju 7. i 8. mjesto.

Na 3000m su se još malo pomicale osobne granice, tako je Teo Mahović istrčao 9:48,98, a Jakov Lesjak 9:57,53 čime su bili 5. i 7. dok osmoplasirani Niko Zlopaša Mužić trči 10:14,34 za 8. mjesto.

Ženskih 3000m istrčale su Sara Karas (12:04,96) i Leona Repač Šafarić (12:13,27). Pripala su im 5. i 6. mjesta. Skok u dalj mlađih juniorki nije ponudio poseban spektakl kod naših, najbolja je bila Jurčić s 5.19 na 7. mjestu pa slijedi 9. Kozlinger (5.10), 12. Matko (5.05) i Paula Plepelić kao 14. (5.04).

Čestitamo svima na ostvarenim postignućima od medalja do plasmana i rezultata, a isto vrijedi i za trenerice i trenere koji su ih pripremili te smo očito iznjedrili novu briljantnu mladu generaciju atletičara i atletičarki uzrasta do 18 godina! Svaka čast!

  • Natjecanje: Dvoransko prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i juniorke
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 19.2.2022.
Ocijeni sadržaj
(2 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook