Dečki treći, sveukupno drugi, cure prve!

Sjajan niz rezultata postignut je na ekipnom PH u krosu održanom u Sv.Petru u Šumi po sunčanom ali i vjetrovitom (hladnom) vremenu! Agramerima je drugo mjesto izmaklo za 1 bod, u ukupnom poretku također je 1 bod nedostajao dok su cure suvereno s 20 bodova prednosti postale ekipne prvakinje Hrvatske u krosu!

Kod Agramera, na 12km seniori u sastavu Mladen Momić (31.mjesto - 50:17), Mladen Meštrović (34.mjesto - 52:46) i Roman Rožman (35.mjesto 59:47) zauzeli su 10.mjesto i osvojili 1 bod!

P1040882

Mladen Meštrović trči 12km...

Seniori na 4km osvojili su vrlo dobro 3.mjesto i 4 nova boda! Goran Grdenić u cilj je ušao kao drugi (13:10), Bruno Erent 8 sekundi kasnije nakon Gorana (treći), Milan Kotur trčao je točno 15 minuta (20.mjesto) i Vasko Tišma sa 16:05 osvojio 25.mjesto.

P1040839

Vasko, Bruno, Milan i Goran s trofejom za 3.mjesto

Trojac na 8000m (stariji juniori) u sastavu Mislav Mlakar, Ivor Šipuš i Jan Jurak također su imali identičan učinak kao seniori na 4km! Mislav je bio 6. (31:35), Ivor Šipuš 11. (33:32) i  Jan 15. (35:32) što je klubu u ukupnom poretku donijelo nova 4 boda!

P1040817

Zajedno do još jednog 3.mjesta - Ivor, Mislav i Jan

Na dvostruko kraćoj dionici kod mlađih juniora zauzeli smo 4.mjesto (osvojena 3 boda!)! Ivan Bilonić zauzeo je 8.poziciju (15:22), Julijan Curkić 11. (16:00), Marko Katalinić 12. (16:02) i David Grgić 16. (17:13).

Potpunu dominaciju imali ste priliku vidjeti na 1500m (kadeti)! Jure Josipović daleko,daleko je iza sebe ostavio konkurenciju i pobjedio sa 4:42! Pametno je trčao i Anton Strmečki-Stakor osvojivši 2.mjesto (4:58), Filip Jurčić također je bio blizu, 5.mjesto (5:11) i Bruno Jednačak sa 5:39 (14.mjesto). Naravno, u ekipnom poretku uvjerljivo su kadeti zauzeli 1.mjesto ispred ostalih konkurenata i osvojili 9 bodova!

P1040792

Bez konkurencije najbolji - Filip, Jure i Anton

Mlađi kadeti trčali su 1000m, naša ekipa osvojila je 6.mjesto i novi bod! Rezultatom 3:56, Karlo Jednačak osvojio je 18.mjesto, mladi Dorian Milović (´99 godište!) 28.mjesto vremenom 4:11, Luka Lasić 30.mjesto (4:13), Filip Krajačić 32.mjesto (4:14), Marin Svetec 33.mjesto (4:15) i Ivan Sindičić 38.mjesto (4:26).

P1040951

Mlade Agramove nade zadovoljne "ulovom"

Spomenuli smo već veliku i uvjerljivu pobjedu naših Agramerki!

P1040940

Slavi se 1.mjesto, sveukupna pobjeda u konkurenciji žena

Na 8km kod seniorki naše djevojke osvojile su 1.mjesto (9 bodova!) ! Drugo mjesto osvojila je Matea Matošević vremenom 31:31, "all- around" čovjek u klubu Ljiljana Ćulibrk osvojila je 6.mjesto (35:16) i Danijela Vrhovski 9.mjesto (36:41) i sve tri završile u prvih 10!

Ništa lošija nije bila seniorska ekipa u sastavu Antonija Žalac, Marina Milković i Danijela Grgić na 4km! Antonija je bila trećeplasirana (15:49), Marina četvrtoplasirana (16:34) i Danijela šestoplasirana (16:48). Naravno, epilog utrke je prvo mjesto i novih 9 bodova!

Osim njih, na 4km trčale su i starije juniorke. Petra Lulić rezultatom 17:56 bila je 8., Marija Gredelj 10. (18:50), Helena Gilja 11. (19:23) i Jelena Sajko 12. (20:01). Sigurno niste sumnjali u još jedno pobjedničko postolje, osvojeno je 3.mjesto i 4 boda!

Kao dokaz potpune dominacije i još jednog ekipnog 1.mjesta spomenut ćemo utrku mlađih juniorki na 2000m! Ana Turk (7:34) & Romana Tea Kirinić (7:35) osvojile su 1. i 2.mjesto, blizu je bila i Ana Fortuna - 6.mjesto i 8:03!

P1040697

Neposredno prije utrke - Ana Fortuna, Romana Tea i Ana Turk

Nova ekipna pobjeda u ukupnom poretku stigla je i kod kadetkinja na 1000m! Sara Luzar-Smajić treća je sa 3:29, Lucija Kosaber rezultatom 3:32 osvojila je 5.mjesto i odmah iza nje sa 3:33 stigla je Katarina Ivšec. Vrijedi i spomenuti 11.mjesto Anamarije Petreš (3:43), 20.mjesto Jelene Brkić (3:58), 22.mjesto Tie Borković (4:01), 30.mjesto Antonije Lenić (4:11) i 32.mjesto Teje Žagar (4:12).

{pullquote}Za mlađe kadetkinje (800m) trčale su Antonija Vuglec (8.mjesto - 3:02), Ana Filaković (28.mjesto - 3:16), Rhea Lepej Špoljarić (31.mjesto - 3:17), Antonela Golubić (32.mjesto - 3:19) i Kristina Ivanović (36.mjesto - 3:27). U sveukupnom poretku 8. su ekipa (1 novoosvojeni bod!).{pullquote}

P1040919

Jedna u nizu od zajedničkih slika...

{multithumb}

Ekipno PH u krosu uvijek je zanimljivo natjecanje jer većina atletičara trče discipline koje nisu karakteristične za njih i zanimljivo je vidjeti kako se snalaze u njima.

Čestitke svim sudionicima današnjeg natjecanja! Svatko je svojim nastupom pridonio još jednom fantastičnom uspjehu! Usporedbe radi, prošle godine u sveukupnom poretku zauzeli smo 3.mjesto, u poretku kod žena 2.mjesto a kod muškaraca 5.mjesto. Podatak koji govori o kakvom se napretku radi a osim i naših sjajnih atletičara ne zaboravimo i njihove jednako sjajne trenere (Mladen Katalinić, Jasmina Katalinić, Ljiljana Ćulibrk i Antonija Žalac)!

Osim toga, spomenimo fantastično i fanatično navijanje! Uz dužno poštovanje prema ostalim klubovima, današnje navijanje, bodrenje i slavlje nadmašilo ih je sve zajedno! Svaka utrka, postolje, mjesto bilo je jednako zastupljeno! Bravo!