Logo
Ispiši ovu stranicu

Završne medalje na ovosezonskim DPH, ovaj puta višebojske: Kunac seniorska doprvakinja, bronce za Jukića i Tvrtković

Tonka, Šimun i Anja Foto: AK Agram Tonka, Šimun i Anja

Sezona dvoranskih prvenstava Hrvatske uspješno je privedena kraju s višebojskim prvenstvom Hrvatske.

Za to natjecanje baš i ne možemo reći da je bilo uspješno po pitanju odaziva (posebice u starijim kategorijama), ali zato su neki naši tu situaciju i lijepo iskoristili.

Tako je Tonka Kunac stigla do naslova seniorske doprvakinje Hrvatske u petoboju osvojivši sveukupno 2403 bodova. Discipline su bile 60m prepone, vis, kugla (4kg), dalj i 800m, a ostvarila je rezultate 9.73, 1.30m, 7.45m, 4.70m i 2:57,58.

Istim se, samo u juniorskoj konkurenciji bavila i Anja Tvrtković koja je u konačnici stigla do 2909 bodova s 9.14, 1.36m, 6.63m, 5.48m i 2:41,76.

Posebno vrijedi istaknuti osobni rekord u dalju (5.48m) s obzirom na situaciju da je to skočila u 3. seriji nakon dva prijestupa.

Još jedna medalja stigla je u onoj najmlađoj kategoriji (limača) gdje je Šimun Jukić osvojio srebro zahvaljujući 9.04 na 60m, 6.86 u bacanju kugle i 3.89 na skoku u dalj. Sveukupno je to iznosilo 782 boda Prva medalja na državnim prvenstvima za njega, i to u troboju!

Nije bio jedini, Lovro Petračić osvojio je 643 boda za 6. mjesto, a Luka Delibašić 548 za 11. mjesto uz 18. Mateja Jedvaja (299 bodova).

Limačice su imale isti program - Franka Barun je bila 6. (993), Korina Matko 9. (976 bodova), Franka Španović 17. (845), Tamara Bulić 18. (840) i Nika Bašković 28. (606).

Imali smo još atletičarki i atletičara u raznobojima.

Tako kadeti imaju petoboj (discipline iste kao juniorke i seniorki), a među njima je od naših najbolji bio Matej Perić s 2376 bodova dok je nedaleko Noa Leško s 2103 bodova. Zaslužili su 5. odnosno 8. mjesto.

Isto vrijedi i za kadetkinje s razlikom prepona (0,76m) i 600m se trči umjesto 800m.

Reska Milinković osvojila je 2137 bodova za 16. mjesto, a Ella Đipalo 2028 za 21. mjesto.

Mlađi kadeti su imali jednu disciplinu manje (bez visa i umjesto 60m prepone 55m) tako da su Toma Wurzberg i Lovro Prka nastupali u četveroboju.

Toma je osvojio 942 boda, a Lovro 934 tako da su bili odmah jedan do drugoga kao 5. i 6. pozicijski u konačnom poretku.

Isti program čekao je mlađe kadetkinje (s tim da one kuglu bacaju 2kg), a među našima je najbolja bila Marika Tomić s 1896 bodova (7. mjesto), slijedi Tia Grljač-Klanjčić s 1355 bodova (22. mjesto) i Dorotea Pečarić s 1188 bodova (24. mjesto).

Čestitamo svima na uspješno završenim višebojima, posebno onima s dužom dvoranskom sezonom!

• Natjecanje: Dvoransko prvenstvo Hrvatske u višebojima
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 5.-6.3.2022.