Logo
Ispiši ovu stranicu

Kadeti i kadetkinje prema finalu!

U vjetrovitom Čakovcu su održane kvalifikacije ekipnog prvenstva Hrvatske (po regijama). Današnji odlični nastupi i visoki plasmani naših atletičara trebali bi biti dostatni za prolazak u finale koje se ove godine održava u Osijeku!

KADETKINJE

Lara Juriša s današnjih 4.74 (489 bodova) osvojila je 2.mjesto na dalju! Visok plasman ostvarila je i Iva Žugaj, 4.49 rezultat je vrijedan 5.mjesta! Spomenimo i nastup Anje Sučić - 4.08 i 16.mjesto.

Na kugli (3kg) Ana Šarić je bacila 10.99 i osvojila 2.mjesto! Identičan rezultat bacila je i prvoplasirana (presudio je bolji drugi hitac), ali u ekipnom su ionako bodovi najbitniji, a Ana je osvojila 340 bodova! Vrlo, vrlo blizu je bila trećeplasirana Antonela Popko s 10.97! Još jedna naša predstavnica, Valentina Slobodić je bacila 8.37 i osvojila 10.mjesto!

Nije to bilo sve od Ane i Antonele, nastupale su i na bacanju koplja (500g). Ana je s bačenih 21.28 osvojila 6., a Antonela je s 18.64 osvojila 9.mjesto. Najdalje je bacila Laura Štefanec, njezin rezultat je 23.03 (168 bodova) i osvojeno 5.mjesto!

Na 100m s preponama Karla Zuanović je sa 17.89 (280 novih bodova!) osvojila 7.mjesto! Blizu je i Tia Borković s istrčanih 18.03 na 9.mjestu! Karla je osvajala bodove i na visu, skočila je 130cm (10.mjesto)! Josipa Anđelovič zauzela je 13.mjesto s preskočenih 125cm.

Nešto kasnije uslijedila je stotka, nastupale su 4 naše atletičarke : Nika Rakić, Iva Šakić, Iva Žugaj i Karla Anić. Navedeni redoslijedom su bile i poredane, 13.06 trčala je Nika i osvojila 3.mjesto (i 598 novih bodova)! Iva Šakić je 5. sa 13.40, Iva Žugaj 12. s 14.15 i najmlađa, Karla s 14.56 zauzima 17.mjesto!

Uvjerljivo ispred ostalih konkurentica na 300m nalazi se Jelena Brkić! Njezino pobjedničko vrijeme iznosi 42.30, a za bodovni konto to je značilo novih 620 bodova! Odmah iza nje Nika Rakić još je bolje plasirana nego na 100m, osvojila je 2.mjesto (44.82). Iva Šakić  je ponovila osvajanje 5.mjesta (kao i na 100m) s istrčanih 46.38! U svojoj skupini drugoplasirana, a sveukupno 16. je Antonela Golobić (51.50).

Na 600m Anamarija Petreš je trčala 1:43,82 i sveukupno ostvarila 4.najbolje vrijeme! Godinu dana mlađe Antonija Vuglec (1:48,15) i Dora Renić (1:51,73) osvojile su 6. i 7.mjesto!

Najduža dionica kod kadetkinja danas bila je 1500m. Naravno, ni ova disciplina nije mogla proći bez naših atletičarki; trčale su Ana Fortuna i Josipa Livaković! Ana je osvojila 2.mjesto istrčavši 5:00,95, a Josipa 6.mjesto vremenom 5:45,65!

Za kraj je uslijedila još jedna pobjeda u štafeti 4x100m! U sastavu Iva Žugaj, Jelena Brkić, Iva Šakić i Nika Rakić trčalo se 52.15! Osmoplasirana je bila naša druga štafeta (Golobić, Zuanović, Đurković i Anić) rezultatom 58.62.

KADETI

Na visu su nastupali Arijan Islami i Matej Anđelić. Skočili su 155cm, rezultat vrijedan 408 bodova! Arijan je osvojio 4., a Matej 5. mjesto radi većeg broja skokova. Nastupio je još Ivan Sindičić i s 145cm osvojio 8.mjesto.

Tri naša predstavnika nastupala su na koplju (600g). Najbolji je bio Igor Trifunović, njegovih 36.42 (4.mjesto) donijeli su novih 240 bodova! Šestoplasirani bio je Karlo Rakić s 29.31, odmah iza njega slijedi Ante Zubak s 29.09 na 7.mjestu!

Igor i Ante nastupali su još i na kugli (4kg). Igor je osvojio 7.mjesto (11.68 - 308 bodova!), a Ante 8.mjesto (11.48)! Desetoplasirani i jedanaestoplasirani bili su Karlo Šutalo (10.71) i Luka Bulaja (10.72).

U skupinama na 100m prepone dvostruka pobjeda Jednačaka, svatko u svojoj skupini! Sveukupni poredak ne razlikuje se previše - Bruno je prvoplasirani s 15.26 (366 bodova), a Karlo trećeplasirani s 15.91! Spomenimo i poprilično jak vjetar, čak do +5.5!

Na dalju je Bruno lakoćom pobjedio skočivši 6.30! Četvrtoplasirani je Karlo današnjim najboljim skokom 5.24! David Lavrenčak najdalje je danas skočio 4.74 i osvojio 11.mjesto dok mu je blizu Ivan Sindičić na 12.mjestu s 4.72!

Na 100m isti broj kao i kod kadetkinja, nastupala su 4 naša predstavnika. Najbrži je bio Mateo Kovačić s istrčanih 12.07 za 5.mjesto i 522 osvojena boda! Odmah iza njega, poziciju niže osvojio je Mislav Krešić istrčavši 12.23, Leon Glumpak samo je 2 stotinke slabiji i na 11.mjestu je Marko Jović (12.59)!

Mateo Kovačić još bolji je bio na 300m, trčao je 38.44 (564 bodova) i sveukupno osvojio 1.mjesto! Marko Jović s 43.64 ostvario je još bolji plasman nego na 100m, bio je devetoplasirani dok je na 12.mjestu Matija Klarić (47.08).

Anton Strmečki-Stakor, Domagoj Vujčuf i Julijan Kralj nastupali su na 800m. Drugi u cilj ušao je Anton s 2:07,84, a odmah nakon njega u cilj s 2:18,32 ulazi Domagoj! Najmlađi, Julijan je trčao 2:31,56 i osvojio 6.mjesto!

Sjajno je u sezonu krenuo Jure Josipović, na 3000m trčao je solo-utrku i na kraju je za svoju laganu i uvjerljivu pobjedu trčao 9:06,35! Za potvrdu dominacije pobrinuo se Mateo Ćosić s 2.mjestom (10:46,59)!

Još jedna pobjeda pala je na 4x100m! Agram I u sastavu Karlo Jednačak, Bruno Jednačak, David Lavrenčak i Mateo Kovačić do pobjede je došao s 48.15! Bruno Jednačak tako je u samo jednom danu ostvario čak 3 pobjede!

Agram II štafeta je trčala 53.24 i osvojio 7.mjesto! Agram II činili su Marko Jović, Matija Klarić, Ivan Sindičić i Mislav Krešić.

Čestitamo svima na sjajnim rezultatima i plasmanima na samom startu nove sezone! Visoki kriteriji su postavljeni, u nastavku sezone priželjkujemo još bolje i kvalitetnije rezultate! Bravo!