GO TONKA, GO Kunac najuspješnija u svom najboljem vikendu karijere s četiri U23 medalje, Mačković trostruka zlatna (VIDEO)
- veličina pisma smanji veličinu pisma uvečaj veličinu pisma
Državno prvenstvo za mlađeseniorske uzraste donijelo nam je Tonku Kunac kao ženskog pojedinca natjecanja s najviše medalja dok je Eva Mačković u svom zaključku mlađeseniorske karijere ostvarila gotovo identičan učinak kao i prošle godine.
U ovom slučaju radi se o samo jednom pojedinačnom srebru manje.
Što se Tonke tiče, prvi dan bi mogli nazvati zlatnim danom, a drugi srebrnim, ali svakako je to cjelokupno gledajući bio vikend koji je cijelim svojim ovogodišnjim pristupom prema treninzima i sezoni zaslužila.
Disciplina 100m prepone 'visila' je između kvalifikacija i finala s obzirom da je bilo 9 prijavljenih natjecateljica (da ih je bilo 8 s odjavom na tehničkom sastanku odmah bi se održalo finale) tako da je naša članica trčala dvije utrke.
U kvalifikacijama je odradila nešto 'lakših' 14.46 za prolazak dalje, a onda u finalu ponudila još bržih 15 stotinki za zlatnih 14.31 i njezino prvo pojedinačno zlato na prvenstvu Hrvatske, i to mlađeseniorsko!
Osim nje, na preponama su u finalu trčale i Reska Milinković i Karla Puntarić kao 7. i 8. Brže su bile u kvalifikacijama s vremenima 15.22 i 16.14.
Strpljivo od prve do zadnje prepone dalo je svoj rezultat, a u istom ritmu nastavilo se i kasnije na 4x100m gdje je Tonka u sastavu zajedno s Ivom Šimić, Mačković i Vitom Penezić stigla do zlatnih 47.80.
Ne zaboravljamo ni još mlađi srebrni Agram II, Reska Milinković, Tia Grljač-Klanjčić, Laura Matko i Elena Tomić su srebro zaslužile s 48.96. Uspjeh koji smo postigli prošle godine, lijepo je kada ga uspiješ i ponoviti (ove)
Rijetko se događa, ali nije nemoguće da na postolju jedne discipline budu sva tri člana istog kluba (u ovom slučaju i iste grupe). Vidjeli smo to na 400m prepone gdje je Eva prošla ciljem kao prvoplasirana (1:01,03), Tonka drugoplasirana (1:03,54) i Karla trećeplasirana s novim osobnim rekordom 1:04,26.
Tako smo dobili najbolje 3 preponašice mlađe seniorke, nesumnjivo najviše na njihovo i naše zadovoljstvo.
Kraj ove sage najuspješnijeg vikenda karijere tradicionalno je uslijedio na 4x400m gdje smo imali 'šarene' sastave s idejom osvajanja zlata, ali i srebra. Drago nam je što smo i u tome uspjeli, prošle godine smo imali zlatnu i brončanu, sada je napravljen iskorak - zlatna i srebrna, kao i na 4x100m.
Tako je Agram II na kraju pobijedio s 3:53,95, tu su trčale Elena Tomić, Ana Poljak, Tia Grljač-Klanjčić i Eva Mačković dok za srebrni Agram II su sastav sačinjavale Karla Puntarić, Tonka Kunac, Tara Marković i Laura Matko.
Ujedno je to bila zadnja Evina utrka u mlađeseniorskoj konkurenciji na prvenstvu i zlato za kraj (kao i ostala dva) svakako su lijep 'pečat' za zaključak te priče, a sada se treba okrenuti onoj seniorskoj. S druge strane, Tonka je tu tek započela svoj staž tako da će imati još prilika za osvajanjem novih medalja, bilo pojedinačno ili štafetno.
Zanimljiv je vikend iza Laure Matko koja je na kraju četverostruka srebrna s tim da treba pohvaliti samu spremnost po pitanju štafeta da bude gdje je potrebno kako bi pomogla ekipi.
Njezin drugi dio sezone je također za pohvalu, posebno 400m gdje je u dva tjedna postavljala nove osobne rekorde, tako i ovdje s 55.94, prva utrka u karijeri ispod 56 sekundi dobar je motiv za dalje. Brža je za desetinku bila jedino Milić iz Kvarnera.
Poput Laure, ljeto je iskoristila i Ana Poljak, petoplasirana s novim osobnim rekordom 58.32, a iza nje su se rasporedile Elena i Tara, 58.64 i 59.49.
Na krilima tog rezultata očito je Ana dobila dodatno na samopouzdanju i stigla do 2:13,61 na 800m čime je osvojila i medalju, brončanog sjaja. Spomenuto vrijeme je vrlo dobro poboljšanje osobnog rekorda. Eleni je tu pripalo 5. mjesto, 2:17,57.
Na skoku u dalj je bila standardno dobra, 5.65 je donijelo novo srebro. Najdalje je skočila Ćurković iz ASK Split.
Čestitamo curama na svim njihovim postignućima, bravo!