Žalac nastavila veliku seriju pobjeda!

Na "Mitingu prijateljstva" u Sarajevu (juniori-ke) nastupio je Goran Grdenić a od Agramerki nastupile su Romana Tea Kirinić, Ana Turk, Antonija Žalac i Marija Gredelj. Podatak da od 8 disciplina u 4 discipline nastupaju naše djevojke (50%) je samo još jedan dokaz očigledne snage i kvalitete!

Ekipno PH za seniore-ke : 2 x 3.mjesto!

Na ekipnom PH za seniore-ke Agrameri su osvojili 3.mjesto (7.139 osvojenih bodova!) a isti plasman su ponovile i Agramerke (6.493 osvojenih bodova!)! Agrameri su za pobjednikom zaostali samo 1055 bodova, a kod Agramerki zaostatak je još manji - 778 bodova! Osim momčadskog uspjeha, nisu ni izostali kvalitetni rezultati.

Najava : IAAF Grand Prix Zagreb 2009

Nakon uzbudljivog SP u Berlinu slijedi IAAF Grand Prix Zagreb 2009 (31.kolovoz). Podatak da će na mitingu nastupiti 35 osvajača s ukupno 54 medalje sa posljednjeg SP-a i OI (!) je sjajna pozivnica da dođete u 17.30 na atletski stadion Športskog parka Mladost!

Pobjeda Josipovića na 3000m!

U Čakovcu, 28.kolovoza, održale su se kvalifikacije Kupa Hrvatske za kadete i kadetkinje. Jure Josipović je ostvario pobjedu na 3000m rezultatom 9:56,37 te će sigurno nastupiti u finalu ovog natjecanja koje će se održati na istom današnjem mjestu (12.rujna).

Povratak Kotura ; Seniorke prve u sveukupnom poretku medalja!

28. i 29. srpnja u Varaždinu se održavalo Otvoreno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke. U poretku medalja seniorke su zauzele prvo mjesto (6 zlatnih, 7 srebrnih!) dok smo u sveukupnom poretku zauzeli 3.mjesto! Osim sjajnih pojedinačnih i ekipnih uspjeha posebno treba istaknuti povratak Milana Kotura, tj. pobjednički povratak jer je u svojoj disciplini (400m prepone) pobjedio i osvojio zlatnu medalju!

Mlakar istrčao 49.78!

U Varaždinu, 15. srpnja, održan je Međunarodni atletski miting "Varaždin 2009". Nastupe su ubilježili Mislav Mlakar, Marija Gredelj, Ana Turk, Antonija ŽalacAnita Banović.

Agram ponovno u poretku medalja sveukupno prvi!

U Zagrebu, 27. i 28. lipnja održalo se Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniore-ke. Natjecanje smo završili kao najuspješniji klub u sveukupnom poretku medalja! Agrameri su osvojili 2 zlata i 1 broncu a Agramerke 6 zlatnih i 3 srebrna odličja!  Broj prijavljenih atleričara nije bio velik (14) što ovaj naš novi uspjeh čini još boljim!

Agram sveukupno u poretku medalja prvi!

13 i 14. lipnja održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore-ke u Puli. U sveukupnom poretku osvojenih medalja završili smo kao najuspješniji klub! Agramerke su tom uspjehu pridonijele sa osvojenih 5 zlatnih i 2 srebrne medalje, dok su Agrameri osvojili 3 srebra. Osim sjajnog sveukupnog rezultata, natjecanje ćemo pamtiti po nizu dobrih reuzltata i po 4 ostvarene norme za Svjetsko mlađejuniorsko prvenstvo koje će biti u Bressanoneu (Italija, 8.-12. srpnja). Na natjecanju su nastupili atletičari iz 20 klubova.

Seniorke uvjerljivo prve na Kupu Hrvatske!

6. i 7. lipnja održan je Kup Hrvatske za seniore i seniorke u Osijeku. Najveći uspjeh ostvarile su seniorke uvjerljivom brojčanom prednošću (253 bodova!). Osvojile su 1.mjesto i potvrdile dominaciju. Seniori su zauzeli 6.mjesto (97 bodova). Agram je u ukupnom poredku zauzeo sjajno 3.mjesto (350 bodova). Ispred nas su 1. i 2. poziciju zauzeli Dinamo-Zrinjevac i Kvarner-Autotrans, a iza nas je završilo mnogo renomiranih klubova. Na natjecanju nastupile su momčadi iz 21 kluba.

Grdenić juniorski prvak Hrvatske na 10km

Zagreb, 4.05. na stadionu Svetice održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske na 10 000 m. Agramovac Goran Grdenić pobijedio je u juniorskoj konkurenciji silovitim finišom posljednjih 200m. 25 krugova pretrčao je za 34:04. 2. Drugo mjesto osvojio je Luka Mikulčić, a treće mjesto Siniša Majdandžić.

Utrka zdravlja 2009.

Medikus.hr medicinski magazin organizira humanitarnu kros Utrku zdravlja 2009. u nedjelju 10.5.2009. u 10h na Savskom nasipu, Prisavlje (pored Boćarskog doma). Utrka se održava pod pokroviteljstvom Grada Zagreba i povodom Svjetske godine sporta pod motom "Sportom do zdravlja" na Međunarodni dan tjelesne aktivnosti. Staza je dugačka 5000 m, kružnog oblika i prelazi preko Savskog mosta i Mosta slobode.

Grdenić pobjedio na krosu "Kinder Milch Schnitte i Sportskih novosti"

26.4. održan je 26. Kros „Kinder Milch Schnitte i Sportske novosti“ na jezeru Bundek. Atletičar AK Agrama Goran Grdenić pobijedio je u utrci 3. i 4. razreda srednjih škola. Kod djevojaka Ana Turk osvojila je 3. mjesto u konkurenciji učenica 1 .i. 2. razreda srednjih škola. Uz nju plasman u prvih 20 kod srednjih škola postigli su Bruno Erent i Mislav Mlakar.

Rezultati: Ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu (Sveti Petar u šumi, 08.03.2009.)

08.03.2009. održalo se ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu (Sveti Petar u šumi). Atletičari AK Agrama kući ponovno nisu otišli praznih ruku te su u sveukupnom poretku osvojili 3.mjesto. O napetosti i izjednačenosti natjecanja dovoljno govori podatak da je između Agrama (44) i Zagreba-Ulixa (43) jedan bod odlučivao o postolju. U ukupnom poretku kod muškaraca 17 bodova donijelo je 5.mjesto a u ukupnom poretku kod žena Agram je osvojio 2.mjesto.

Novi osobni rekord Marije Gredelj u dalju

Na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za seniore-ke u disciplini skok u dalj Marija Gredelj skočila je novi osobni rekord  5,83m te je zauzela 2. mjesto. Prvo mjesto osvojila je Riječanka Arna Erega skočivši samo jedan centimetar više od Marije. U troskoku Marija je sa 12,29m zauzela 3. mjesto.
Matea Mošević pobjedila je u utrci na 1500m dok je na 3000m bila druga. Njezina klubska kolegica Antonija Žalac stigla je do dvije srebrne medalje u disciplinama 1500m i 800m.
Nakon ozljede stopala polako na staru razinu forme vraća se i Anita Banović koja je sa 55,59 zauzela 2. mjesto.