Logo
Ispiši ovu stranicu

4 medalje u bogatoj atletskoj suboti!

Danas su se paralelno odvijala dva dvoranska natjecanja. U Zagrebu se održalo PH za mlađe juniore i juniorke, a Rijeka je bila domaćin natjecanja za mlađe kadete i kadetkinje.

MLAĐI KADETI I KADETKINJE

Kod mlađih kadeta i kadetkinja sveukupno smo bili drugoplasirani iza domaćina s 4 osvojene medalje (2 zlatne, 2 srebrne)!

Na 60m u "B" finalu 4. i 5. poziciju osvajali su Filip Svalina (9.22) i Maksimilijan Međimorec (9.43)! Ivan Sindičić na dalju je skočio 5.01, rezultat vrijedan srebrnog odličja! Osim 60m, Filip Svalina nastupao je i na dalju - 4.36 i 6.mjesto!

Posve zasluženo zlatnu medalju osvojio je Filip Bulaja na kugli bacivši 12.43! Rezultat je to koji ga je potpuno odvojio od ostatka konkurencije i omogućio mu uvjerljivu pobjedu!

Kadetkinje su također osvajale medalje! Na kugli (2kg) sve je proteklo u dominaciji Agramerki! Ana Šarić nakon osvajanja naslova kadetske prvakinje, očekivano je danas slavila rezultatom 13.49! Odmah poslije nje s 11.64 srebrnu medalju osvojila je Laura Štefanec!

Na 60m Maja Radič trčala je 9.05, a Karla Anić 9.32.

MLAĐI JUNIORI I JUNIORKE

Na motki 2.20 skočile su Sara Luzar-Smajić, Lara Juriša i Tea Žagar. Takav je bio i poredak - Sari je pripalo 4.mjesto, Lari 5.mjesto a Teji 6.mjesto! Saru i Laru je još čekao i nastup na skoku u dalju. Sara je skočila 4.94, a Lara 4.57.

Bruno Jednačak na dalju danas je najdalje skočio 6.38 i osvojio 6.mjesto!

U mnogobrojnoj konkurenciji na 60m kod kadeta imali smo dva predstavnika - Slavka Đurđeka i Tina Furčića. Slavko je u B-finalu bio trećeplasirani s istrčanih 7.57! Tin je osvojio 21.mjesto s 7.86! Kod kadetkinja, Nika Rakić također je nastupala u B-finalu - zauzela je 5.mjesto trčavši 8.50!

Na kugli 5. i 6.mjesto osvojili su Demir Kolarević i Domagoj Jurić. Demir je najdalje bacio 13.47 dok je Domagojev najdalji hitac iznosio 12.23. Nikoli Hrelecu pripalo je 9.mjesto s bačenih 11.20.

Čestitamo našim atletičarima na nastupima i osvojenim medaljama! Idući tjedan također nas očekuju dva natjecanja tokom subote i jedva čekamo nove nastupe!