Logo
Ispiši ovu stranicu

100% JUNIORI AGRAMERI! Ponovili savršen učinak na Kupu i Ekipnom prvenstvu Hrvatske za pobjednički Oreškovićev oproštaj

Perec i Blažić primili su trofeje u muškoj konkurenciji Foto: AK Agram Perec i Blažić primili su trofeje u muškoj konkurenciji

Marko Orešković očekivano je bio predvodnik nove uspješne generacije uzrasta do 20 godine, a gotovo nestvarno djeluje da je ovo bio i zadnji njegov nastup na ovom natjecanju.

Svoj prvi nastup ubilježio je 2018. godine (kada je propozicijski i mogao kao kadet) te sada u 2023. zaključuje svoju priču, naravno, govorimo samo o ovom natjecanju. Isto tako je u jednom trenu bilo i s kadetskim natjecanjem tako da je prirodan slijed događaja da se identično dogodi s juniorskim.

Po običaju, njegov doprinos je ponovno bio na visokoj razini, ali sigurno da do ove pobjede ne bi došli samo s njim, trebalo je tu puno više kvalitetnih pojedinaca za nastavak serije, a upravo to je bio slučaj.

Podsjetimo, u konačnici su juniori osvojili 466,5 bodova za 1. mjesto na Kupu i 15307 bodova na Ekipnom prvenstvu Hrvatske. Radi preglednosti članka nećemo svaki puta navoditi vrijednost rezultata i bodove već samo kada je potrebno istaknuti isto. Sustav natjecanja je već godinama isti, a dodatno je objašnjen u općem članku naše sveukupne pobjede.

Orešković, Perec i Jezernik glavne 'poluge' na sprintu

Na 100m je 1. mjesto pripalo Bruni Perecu koji je to zaslužio s 11.07 dok odmah nakon njega s 11.15 stiže Marko što je već bio dobar početni dio natjecanja za nas. Nedaleko je bio i petoplasirani Dominik Jezernik, 11.30 je njegov novi osobni rekord. Do bodova stiže i Patrik Tomić (11.75) kao 11., a nije daleko od njih bio ni kadet Tin Malec u svojoj prvoj utrci ispod 12 sekundi (11.82 - 14. mjesto).

Nije Orešković previše divljao ni na 400m, 48.40 bilo je više nego dostatno za pobjedu, a 2. mjesto pripada Jezerniku s 50.12, blisko nedavnom osobnom rekordu i potvrda dobre forme.

Bodove osvaja i Bartol Belošević kao 8. s 53.34.

Prije samih (produženih) sprinteva trčale su se prepone, podosta problema je imao Bruno Di Giusto, ali svejedno je uspio doći do 3. mjesta s 15.50, a Dominik Lubenjak uspješno debitira s 16.63 za 5. mjesto. Svoju rolu više nego dobro odradio je Patrik Tomić, 20.52 i 8. mjesto.

Idući dan na 200m Orešković suvereno slavi s 21.75, a 3. mjesto pripada Perecu s 22.62. Jezernikovih 23.01 ovdje je vrijedilo 5. mjesta, a Malec s 24.25 osvaja 15. mjesto.

Tomić je nastupao i na dužih 400m prepone gdje osvaja 8. mjesto s 1:04,72, a još brži je očekivano bio Vito Carlo Fadini, 59.14 za 2. mjesto.

Kožul vrlo dobar i na 1500 i na 800m, impresivni Žele na 3000m

Dobre utrke imao je Niko Kožul na 1500 pa 800m idući dan. Pobjednički je trčao 1500 s 4:01,40 u utrci gdje se sve odlučivalo u zadnjem krugu, a njegova kvalitetna završnica nije izostala.

U skupini ranije slavio je Fran Anić s 4:01,40 što je bilo za sveukupno 6. mjesto, a do boda je stigao i Vid Novota, 4:27,04 za 12. mjesto.

Niko Zlopaša Mužić i Domagoj Toman osvojili su 15. i 17. mjesta.

Drugi dan Kožul s 1:52,63 ciljem prolazi kao 2., a Fran Anić je trčao 2:01,22 za 6. mjesto dok Tomanovih 2:13,10 vrijedi 14. mjesta.

Poprilično impresivnu utrku pružio je Noa Žele na 3000m istrčavši sjajnih 9:03,18, a taj epitet je zaslužio jer se radi o kadetu u prvoj godini staža što znači 2009. godište. Ovako dobro je prije 8 godina trčao Nikola Klarić, ali da budemo precizni do kraja, ipak i nešto sporije nego sada Žele. 

Ovaj rezultat je donio i 2. mjesto tako da nije to bio samo pojedinačno već i ekipno-kup odličan pothvat. Puno je bodova općenito tu bilo s našim ostalim dečkima koji su ubrzo pristizali, i to od 4. do 6. mjesta s 9:30,56 (Ivan Cvitić), 9:46:68 (Antonio Blažić) i 10:03,70 (Edmond Dobruna). Osim njih, 13. je bio Ivan Gluić, 10:42,78.

Blažić je bio naš najbolji predstavnik na 5000m s 17:10,81 čime je zaslužio 4. mjesto, a Dobruna stiže kao 7. s 17:50,88. Svoj doprinos dali su i Matko Pinturić te Jakov Barun kao 11. i 12.

Na 3000m zapreke Cvitić trči utrku bržu od 10 minuta (9:59,64), a prvi puta smo gledali i Zlopašu Mužića s 11:03,73 na 5. mjestu.

Leško prvi naš skakač na 4 metra

Leon Sertić bio je naš najbolji daljaš skočivši 5.62 u 2. seriji, a do bodova stižu još i Matej Tumpa (9. - 5.29) i Lukas Zubak (12. - 5.15.). Blizu je i Mateo Lastavec kao 13. s 5.12.

Tumpa je do bodova stigao i ranije na visu preskočivši 1.65m kao osobni rekord, nešto više od Lastaveca i Zubaka (1.50m), a očekivano je najviše od naših preskočio Dominik Lubenjak, 1.80 za 3. mjesto.

Dominik je uspješno debitirao na troskoku s 11.80m i zaslužio 5. mjesto, a Sertić i Tomić osvajaju 8. tj. 10. mjesto.

Lijep trenutak dogodio se na skoku s motkom gdje smo dobili prvog (našeg) čovjeka iznad 4 metra, a to je Noa Leško koji je to napravio odmah u prvom pokušaju, ostvario osobni rekord i osvojio 3. mjesto. Vrlo dobar početak sezone na otvorenom za njega, a ima tu prostora i za koju visinu više što svakako veseli!

Osim njega, vjerujemo da će mu se uskoro tu priključiti i Matej Tumpa koji je ovdje preskočio 3.80 čime je bio plasmanom odmah iza Noe. Osim njih, Felix Hercog preskače 2.80 za 9. mjesto.

Ferina, Šaravanja i Dodig glavne bacačke snage uz Kovačićevu pomoć

U bacanjima je glavnu riječ vodio naš trio Jan Ferina, Hrvoje Šaravanja i Duje Dodig.

Tako je na kugli Janu pripala pobjeda s 15.03 dok je drugoplasirani Hrvoje s 14.54, a nije bio daleko ni Duje s 13.13 plasmanom 4. mjesta.

U bacanju koplja je pak najbolji bio Duje s 32.64, Jan je bacio 31.90, a Hrvoje 31.16. Poredali su se od 5. do 7. mjesta. Pridodao im se i Vito Kovačić s 23.77 za 10. mjesto.

Dodig je najbolji bio i na disku s 39.68, Šaravanja baca 38.85, a Ferina 38.74 te su ovdje pozicijama bili od 2. do 4. mjesta, a Kovačić i ovdje daje svoj doprinos s 24.80 za 9. mjesto.

Kladivo je očekivano bila Hrvojeva disciplina, 58.29 odmah u prvoj seriji za siguran nastavak natjecanja i pobjedu ispred Jana (43.64) i Duje (30.88).

Štafete smo također uspješno odradili. Patrik Tomić, Marko Orešković, Dominik Jezernik i Bruno Perec istrčali su 43.78 i tako pobijedili dok Agram II (Leon Sertić, Bruno Di Giusto, Bartol Belošević i Tin Malec) stiže do 5. mjesta s 46.40.

Pobjednički smo zaključili cijelu ovu priču i na 4x400m gdje sastav s Perecom, Kožulom, Jezernikom i Oreškovićem stiže do 3:20,18 i 1. mjesta u utrci koja je možda više dinamike nudila u prvom djelu utrke dok se kasnije situacija raščistila.

Drugi sastav s Tomićem, Di Giustom, Cvitićem i Beloševićem osvaja 6. mjesto, a vrijeme je 3:29,24.

Čestitamo Agramerima na pobjedi u svim kategorijama i natjecanjima!

  • Natjecanje: Kup i Ekipno prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 27.-28.5.2023.
Ocijeni sadržaj
(2 glasova)
Atletski klub Agram ©2007-2026 | Sva prava pridržana